PREVIOUS FREE PAGES BLOG

PREVIOUS FREE PAGES BLOG
DIPLOMATIC FREE PAGES - click image

MANLIO DINUCCI -- NO WAR NO NATO

Friday, July 22, 2016

Türkçe -- İhvancı Radikal Bir Ajanda Olup Tüm Bölgeyi Tehdit Ediyor Beşşar el Esad 21/07/2016

Beşşar el Esad

ŞAM – Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad Küba’nın resmi haber ajansı Prensa Latina Ajansına röportajında; Suriye’deki son durumlar ve siyasi gelişmelere ışık tuttu.

Türkiye’den Lojistik Destek

Suriye’nin maruz kaldığı evrensel savaş ve dünyanın faklı devletlerinden gelen teröristlere dış desteğe ilişkin soruya cevabında el Esad; dünyanın yüzden fazla ülkesinden gelen teröristlerin Suudi Arabistan ve Katar’dan finans, Türkiye rejiminden de lojistik destek aldıklarına dikkat çekti. El Esad kuşkusuz olarak da bu desteğin ABD, İngiltere, Fransa ve müttefikleri daha başka devletlerin onayı ve gözetimi altında olduğunu ifade etti.

Suriye ordusunun Rus dostların desteği ile özellikle IŞİD ve Nusra Cephesine karşı son zamanlarda oldukça ciddi ve önemli başarılar sağladığını belirten el Esad; ordu birliklerimizin bu başarılarını sürdürdüklerini, vatan topraklarının her karışının tamamen güvenlik ve istikrara kavuşmasına dek azimle sürdüreceklerini vurguladı.

Homs ve Halep’teki durumlar konusunda ise el Esad; Homs’ta, teröristlerin kenti terk etmeleri ardından kent ve ahalisinin güven ve istikrara kavuşarak normal bir yaşam sürdüğünü belirtti. El Esad kent civarında bir kısım bölgelerde ulusal uzlaşma çabalarının devam ettiğini ifade ederken, bu bölgelerde bulunan teröristlerin önünde iki seçeneğin bulunduğunu söyledi. Seçeneklerin ilkinin silahını teslim edip hükümet affından yararlanmalarıyla normal yaşamına dönmeleri olduğunu belirten el Esad; ikincisinin ise başka bölgelere gitmeleri olduğunu sözlerine ekledi.


Halep’te Durumlar Farklı

Beşşar el EsadHalep konusunda ise el Esad, orada durumların gayet farklı olduğunu belirtti. Türkiye rejimi ve Suudi ya da Katar gibi müttefiklerinin Suriye’nin saha çatışmalarında kartlarını kaybettiklerini söyleyen el Esad; özellikle de Erdoğan olmak üzere bu rejimler için son kartın Halep olduğunu belirtti.

El Esad bundan dolayı da Erdoğan’ın yaklaşık beş binden fazla teröristi Halep’e gönderdiğine dikkat çekti. Bu teröristlerin yaklaşık iki ay önce Türkiye sınırları üzerinden girip Halep Kentini ele geçirmeye çalıştıklarını ifade eden el Esad; fakat Suriye’nin kahraman ordusu karşısında başarısız kaldıklarını sözlerine ekledi.

El Esad Suriye ordusunun Halep ve civarlarında oldukça ciddi başarılar sağladığını, kentteki teröristleri de çembere aldığını söyledi. Halep’te bulunan teröristlerin önünde 3 seçeneğin bulunduğunu belirten el Esad; ilkinin silahını teslim edip normal yaşama dönmeleri, ikincisinin Halep Kentinden ayrılmaları, üçüncüsünün ise Suriye ordusu önünde kaçınılmaz hezimetleri olduğunu ifade etti.

Temel Öncelik Kaide Tabanlı Terör Örgütleridir

Suriye ordusunun bu savaşta temel önceliklerine ilişkin soruya cevabında el Esad; temel önceliğin IŞİD, Nusra Cephesi, Ahrar el Şam İslami Hareketi ve İslam Ordusu (Ceyşul İslam) gibi Kaide Örgütünün tekfirci ideolojisini taşıyan terör örgütlere karşı savaş olduğunu belirtti.
El Esad bu gibi ideoloji ve tekfirci teröristlerin sadece Suriye değil, tüm bölge ve dünya halklarına karşı en büyük tehlikeyi teşkil ettiklerinin altını çizdi.

Özellikle İlk Başlarda Büyük Bir Rol Oynadı

Halk güçlerinin bu savaştaki rolü konusunda ise el Esad; dış destekli teröristlerin bu savaşta klasik bir ordu olan Suriye ordusuna karşı klasik savaşlardan uzak yöntemler kullandıklarına dikkat çekti.
Bu savaşta halk güçlerinin Suriye ordusuna desteklerinde gayet büyük bir rol oynadıklarını belirten el Esad; halk ve ordunun dayanışması ile teröristlerin büyük hezimetlere uğratıldıklarını söyledi.

Savaşın Muhtelif Yönleri Var

Beşşar el EsadSuriye’ye yönelik savaşın sadece askeri olmadığını belirten el Esad; bu savaşın ekonomi, ticari, siyasi, kültürel, sosyal ve her yönü kapsadığını vurguladı.

El Esad uluslar arası düzeyde yürütülen bu savaşta edat olarak kullanılan terör örgütlerinin istisnasız her şeye sistematik bir şekilde saldırdıklarını, medyanın da yalan ve asılsız haberlerinde hiçbir sınır ya da ilke tanımadığını ifade etti.

Sözlerine devam eden el Esad bu terör örgütleri edat olarak kullanıp altyapı ve hizmet kurumlarını sabote eden rejimlerin aynısının, Suriye ve halkına ekonomik yaptırımlar uyguladıklarını belirtti. El Esad; Suriye’de insani durumların ticaretini yapmaya çalışanların da yine bu rejimler olduğunu sözlerine ekledi.

BM, ABD’nin Kolu Haline Gelmiştir

BM ve uluslar arası kimi tarafların Suriye’ye yönelik savaşta oynadıkları role ilişkin soruya cevabında el Esad; BM’nin bu süreç içinde ABD’nin kolu gibi kullanıldığını ifade etti.

ABD’nin BM misakı ve ilkelerini çifte standartlı tutumlarıyla çarpıttığını belirten el Esad; Rusya ve Çin’in bir dizi meselede ilkeli tutumlarının ABD’yi BM konusunda frenlediğini söyledi.

El Esad BM’nin tam anlamıyla bir ABD kurumu olarak kullanıldığını belirtti.

Tamamen Asil Bir Uyumluluktur

Suriye’nin maruz kaldığı evrensel savaş karşısında dini ve etnik uyumluluğa ilişkin soruya cevabında el Esad; Suriye halkının tüm bileşenleri ve kesimleri arasında asil ve gerçek bir uyumluluğun bulunduğunu belirtti.

Hükümet kontrolü altındaki hemen hemen tüm bölgelerde muhtelif dini ve etnik bileşenler arasında uyumluluğu net bir şekilde görmenin mümkün olduğuna işaret eden el Esad; terör örgütleri ve yandaş medyalarının ilk baştan beri mezhepsel bir dil kullanmalarının Suriye halkını daha da birleştirdiğini ifade etti.

El Esad terör örgütleri ve onları destekleyen dış güçlerin Suriye’de mezhepsel bir savaş yaratmak için büyük uğraşlar verdiklerine dikkat çekti.

Teröristlerin kontrollerindeki bölgelerde durumların farklı olduğuna da dikkat çeken el Esad; Kaide Örgütü tabanlı tekfirci ve karanlık ideolojilerini yaymaya çalıştıklarını söyledi.

ABD’nin Her İlişkisi Halkların Çıkarlarına Karşıdır

ABD başkanlığındaki uluslar arası koalisyon ve bu koalisyonun özellikle Kürtlerin bulunduğu Kürt bölgelerindeki rolü konusunda el Esad; ABD idaresinin hiçbir zaman kendi çıkarlarından başka bir şey düşünmediğini belirtti.

Sözlerine devam eden el Esad ABD’nin herhangi bir ülkede herhangi bir grup ya da toplumla ilişkilerinin kesinlikle o halkın çıkarlarına karşı olduğunu, bunun da tarih boyunca net bir şekilde kanıtlanmış olduğunun altını çizdi.

ABD’nin herhangi bir grubu ya da bileşeni desteklemesinin sadece ve sadece kendi ajandasına hizmet amacı taşıdığını vurgulayan el Esad; her ülkede de ajandalarının bölücülük olduğunu ifade etti.

Sözlerine devam eden el Esad ABD ve müttefiklerinin Suriye’deki ajandalarının ne IŞİD, ne Nusra Cephesi ne de temelde terörle mücadeleyle hiçbir ilgisi olmadığının altını çizdi.

Türkiye’deki Darbe’nin Ne Gibi Yansımaları Olabilir

OFL_3271Türkiye’de ihvancı Erdoğan ve rejimine yönelik darbenin yansımaları konusunda bir soruya cevabında el Esad; bu meseleye Türkiye’deki istikrasızlık ve kaosun bir yansıması olarak bakmak gerektiğini belirtti.

Türkiye’de kimin başkan olacağı yada kimin yönetime geleceğinin tamamen Türkiye’nin bir iç meselesi olduğunun altını çizen el Esad; Suriye’nin bu gibi meseleye müdahale etme gibi bir hataya düşmesinin mümkün olmadığını, bu konuda karar sahibi tek tarafın Türkiye halkı olduğunu söyledi.

Fakat Erdoğan ve zümresinin son olarak aldıkları icraatlara dikkat çeken el Esad; yargı, yüksek öğretim ve her alana yansıyan tutuklama ve görevden uzaklaştırmaların Erdoğan’ın kötü niyetini net bir şekilde ortaya koyduğunu belirtti.

El Esad Türkiye’de darbenin, Türkiye’de tamamen ihvancı olan radikal bir ajanda ve kötü niyetler için kullanıldığının altını çizerken, bunun da Türkiye ve tüm bölge için büyük bir tehlike teşkil ettiğini vurguladı.
Ulusal İlkelere Dayalı İlişkiler Var Suriye’de yurtiçi muhalefete ilişkin soruya cevabında el Esad; Suriye hükümetinin yurtiçi muhalefet ile ulusal ilkelere dayalı ilişkileri bulunduğunu belirtti.

El Esad yurtiçi muhalefetin kendine göre siyasi ajanda ve ideolojisi bulunduğu gibi hükümetin de kendine has ajandaları olduğunu söyledi.
Yurtiçi muhalefetin yurtdışı muhalefetten farklı olduğunu ifade eden el Esad; yurtdışı muhalefetin terör ve şiddet yanlısı olup dış güçlere tabi olduklarını ve onların ajandalarına hizmet ettiklerini sözlerine ekledi.

El Esad herhangi bir ülkede muhalefetin, dış ajandalar ve istihbarat birileriyle değil, o ülkenin halkıyla ilişkileri olması gerektiğini, silah ve terörle değil siyasi yollarla ajandalarını hayata geçirmeleri gerektiğinin altını çizdi.No comments:

Post a Comment

putin

Açores


Subtitled in EN/PT

Click upon the small wheel at the right side of the video and choose your language.


URGENT IMPORTANT -- FINANCIAL ASSISTANCE NEEDED FOR A YOUNG BOY 14 Y OLD WITH BRAIN CANCER

Dear Friends,

I have never asked any money/donations for myself in my blogs (400) but this is an exceptional emergency. Please help the best you can to assist Isabelle, our French Coordinator, to alleviate as much as possible her step son's health condition.You can donate through Kees De Graaff

Type your recurring amount here:


PayPal


The email address connected with Kees Paypal account is keesdegraaff@gmail.com

Many thanks from the heart to all of you.Manlio Dinucci


SUBTITLES -- EN, FR, IT, PT, TR

SI VOUS VOULEZ TRADUIRE LES RAPPORTS DE MANLIO DINUCCI D'ANGLAIS, FRANÇAIS OU ITALIEN DANS VOTRE LANGUE MATERNELLE, SVP VEUILLEZ DEMANDER À

IF YOU WANT TO TRANSLATE MANLIO DINUCCI'S REPORTS FROM ENGLISH, FRENCH OR ITALIAN,INTO YOUR NATIVE LANGUAGE KINDLY CONTACT

luisavasconcellos2012@gmail.com

PUTIN FRENCH2017 FSB Meeting - RO from Roberto Petitpas on Vimeo.

BOTH VIDEOS AVAILABLE IN ENGLISH,FRENCH, ROMANIAN, PORTUGUESE

PRESIDENT

Labels

21st Century Wire A Arte da Guerra A BRAMERTON A GUERRA NUCLEAR A. Orlov Abayomi Azikiwe ABIZAID ABOGADOS ABOGADOS PROGRESISTAS DE ESPAÑA Acción secreta activism Adam GArrie Africa Ajamu Baraka AL-ASSAD AL-HUSAINI Aleksandar PAVIC alex gorka Alex Lantier Alexander Azadgan ALEXANDER COCKBURN ALEXANDER DUGIN ALEXANDER KUZNETSOV Alexandra Bruce Alexandre Artamonov Alexandre Cazes ALEXIS Alfred McCoy Ambrose Evans-Pritchard an Greenhalgh Ana de Sousa Dias ANA SOUSA DIAS ANASTASOV Anatol Lieven Andre Vltchek ANDREI AKULOV Andrew Griffin Andrew Korybko Andrew P. Napolitano Andrey Afanasyev animals Ann Diener Ann Wright Anna Hunt ANNA KURBATOVA Anna Von Reitz Anne Speckhard Ph. D. Anne Speckhard PH. D ANONYMOUS PATRIOTS Anti-Media News Desk Antony C. Black ap APEC aRABIC ARAM MIRZAEI Argentina Ariel Noyola Rodríguez ARJUN WALIA Asaf Durakovic Asma Assad ASMOLOV ASSANGE AUTOPSY Avelino Rodrigues AVNERY BAKER balfour bankers BAOFU barcelona Barrett Brown Bashar al-Assad Basi americane Baxter Dmitry BECKER Before it's News BEGLEY BERGER BILL SARDI Binoy Kampmark BOGDANOV Brazilian BRENNAN BRIAN CLOUGHLEY Bruce Cagnon Bruce Gagnon BULGARIAN Bush family BUTLER By Jack Heart & Orage By Prof Michel Chossudovsky CABRAS cancer capitalismo Captagon Carey Wedler Carla Stea CAROL ADL CARTALUCCI CATALUNHA Catherine Austin Fitts CATHY O'BRIEN cats Chelsea Manning CHEMICAL WEAPONS Choice and Truth Chossudovsky Chris Cole CHRIS HEDGES Christopher Black CIA Claire Bernish clinton CNN Collective Evolution Comitato No Guerra No Nato Comunidad Saker Latinoamérica COOK COREIA DO NORTE Corey Feldman cost of war COUNTER PUNCH counterpunch Covert Action Craig McKee Craig Murray CROATIAN CUNNINGHAM CURENT CONCERNS CURRENT CONCERNS CZECH DAMAS Damasco Daniel Ellsberg Daniel Lazare Daniel McCARTHY Daniele Ganser DANSK Darius Shahtahmasebi DARK JOURNALIST DARK JOURNALISTt DAVE WEBB DAVID HOROVITZ David Lemire David STERN David Swanson DAVIDSWANSON DEAN Dean Henderson Deena Stryker Deep State Defense Pact Denali Deutsch Devin Nunes Die Kunst des Krieges DINNUCI DIPLOMACY Dmisa Malaroat DMITRIY SEDOV Dmitry Minin Domenico Losurdo Donald Trump doni DONINEWS Dr. Kevin Barrett DUFF DUGIN e-commerce Ed Dames EDITOR'S CHOICE EDWARD SNOWDEN El Periodico ELECTION Eliason ELISABETE LUIS FIALHO Eliseo Bertolasi EMMONS endgahl ENGDAHL English Eric S. Margolis Eric Zuesse ESCOBAR EUROPE Eva Bartlett Evan at Fight for the Future Evgeny Baranov Expulsion of Russian Diplomats Over Skripal Case F. William Engdahl facebook fake news Fake News Awards FALTA DE IMPARCIALIDADE FANG Farage farewell address FARSI Fattima Mahdi FBI FEDERICO PIERACCINI Felicity Arbuthnot FERRIS Field McConnell finance Finian Cunningham Finnian Cunningham Follhas FORBIDDEN KNOWLEDGE TV forbidden nowledge Foster Gamble four horsemen Fr. Andrew Phillips FRANCESCA CHAMBERS Francesco Colafemmina FREE AHED TAMINI FREE PAGES Freeman FRENCH FRISK FULFORD Fuller G20 G20 SUMMIT Galima Galiullina Galima Galiullina GALLAGHER Gareth Porter GARY NORTH General Flynn George Gallanis George Szamuely GERMAN GERMANOS GHOUTA Ghouta Oriental Gilad Atzmon Gilbert Doctorow Glen Greenwald Glenn Greenwald GLOBAL RESEARCH global warming GMO GMO's REVEALED GMOS google GORDON GORDON DUFF GOUTHA Graham E. Fuller Graham Vanbergen GRAZIA TANTA GREENHALGH GREENWALD Greg Hunter Gregory Copley GRETE MAUTNER GUERRA NUCLEAR GUEST CONTRIBUTORS GUNNAR GUTERRES HAARP HAGOPIAN Hakan Karakurt health Herbert McMaster HERMAN HERNÂNI CARVALHO hill HILLARY CLINTON hollywood http://www.independent.co.uk/ http://www.northcrane.com/ http://www.salem-news.com/ http://yournewswire.com/ HUDON HUDSON HURRICANE Ian Greenhalgh Ian Shilling ideeCondividi INAUGURATION INCÊNDIOS INDEPENDÊNCIA Inform Clear House Internet IODINE Iraque IRRAN Isaac Davis Israel Israeli mass murder ITALIAN ITALIANO ITULAIN Ivan Blot Jacques Sapir JALIFE-RAHME JAMES James A. Lucas James Angleton James Comey JAMES CORBETT JAMES GEORGE JATRAS James ONeil JAMES PETRAS JAMES RISEN Jane Grey Jay Greenberg Jean Perier Jean Périer Jean-Claude Paye Jean-Luc Melenchon JEFF SESSIONS JEFFREY SMITH JEFFREY ST. CLAIR JEFFREY ST. CLAIR - ALEXANDER COCKBURN JEZEBEL JFK JILL STEIN Jim W. Dean Jimmy Carter Joachim Hagopian john McCain JOHN PILGER John Podesta John W. Whitehead JONAS E. ALEXIS Jonas E. Alexis. VETERANS TODAY Jonathan Marshall JONES Jordânia Joseph Thomas jubilados JULIAN ASSANGE JULIAN ROSE Justin Raimondo KADI Kadir A. Mohmand Kadyrov kalee brown Karen Kwiatkowski Karine Bechet-Golovko KATEHON KATHEON Katherine Frisk Ken O’Keefe Kenneth P. VOGEL kerry KERRY BOLTON Kerry Cassidy Kerry Picket Kevin Barret. VT Kim Petersen KIMBERLEY KINZER KIRYANOV KOENIG Konstantin Asmolov KORYBKO KORZUN KREMLIN LIST Krum Velkov L'arte della guerra Larry Chin Laurent Gerra lavr LAVROV Le Monde LE PARISIEN Le Saker Francophone LENDMAN LESIN Lionel Shriver LOFGREN LVOV MACMILLAN macron Maidan Makia Freeman MANLIO Manlio Dinucci Manlio Dinucci - Manuel Ochsenreiter Mar del Plata Marco Cassiano MARCUS WEISGERBER MARGARET KIMBERLEY Margarita Simonyan MARIA ZAKHAROVA Mark Citadel Mark Taliano Markus Frohnmaier Martin Berger Martin Hurkes MARUSEK MARY BETH SULLIVAN Matt Agorist Matt Peppe MATTEO rRENZI MATTHEW COLE MATTHEW JAMISON MCLAUGHLIN MEGYN KELLY MÉLENCHON MELKULANGARA BHADRAKUMAR memo Memorial day MERCOURIS MEU COMENTÁRIO MEYSSAN MICHAEL AVERKO Michael Brenner Michael Hudson MICHAEL JABARA CARLEY Michael S. Rozeff Michael T. Klare Michel Raimbaud Middle East MIG video mike harris Mike Whitney militarized budget MINA Mint Press News MintPressNews MIRANDA Misión Verdad MKULTRA Mohamed Mokhtar Qandiel MOHMAND Montenegro MOON OF ALABAMA moonofalabama MOST DAMAGING WIKILEAKS NA PRIMEIRA PESSOA NÃO À GUERRA NÃO À NATO national archives NATIONAL SECURITY ARCHIVE National Security Strategy NATO NATO & NUKES NEO NEW VIDEO NEWS DESK Nicholas Nicholaides Nick Turse NIKANDROV nikki haley Nile Bowie NISSANI NO WAR NO NATO Noam Chomsky NORMAN SOLOMON NORTH KOREA NORWEGIAN NOVOROSSIA novorussia nuclear NUCLEAR WAR NUKES NYTIMES obama obamas Oliver Stone Olivier Renault ONU ORLOV OSCAR FORTIN OWoN Team PALESTINE Palestinians PANDORA TV PARRY Patrick Iber Patrick J. Buchanan Patrick Martin PAUL CRAIG ROBERTS Paul Fitzgerald Paul R. PILLAR Paul Street PAYE PCR Pedro Bustamante pedrógão grande PEPE ESCOBAR Peter Dale Scot Peter Dale Scott Peter Koenig PETER KORZUN PETRAS Ph.D Phil Butler PICCARD Pierre Farge PILGER PISKORSKI PODESTA POLISH Pope Francis PORTUGUESE PRAVDA prc Presidential Address to the Federal Assembly PRESTON JAMES Prof Michel Chossudovsky Prof Rodrigue Tremblay Project Veritas Público PUERTO RICO PUTIN Putin’s State of the Union PUTIN/TRUMP Putin/Trump meeting PYOTR ISKENDEROV Queen Elizabeth Rajan Menon Raphaël Meyssan rebecca gordon Redmayne-Titley RELAX remote viewing Rep. Ron Paul réseau Réseau International Réseau Voltaire Réseau Voltaire: Revue Défense Nationale Ricardo Vaz RICHARD DOLAN Richard Galustian Richard Labévière Richard Spencer Rick Sterling Rob Slane Rob Urie Robert Bridge Robert F. Kennedy Jr Robert J. Burrowes Robert J. O’Dowd Robert Maginnis Robert Mueller Robert O’Dowd ROBERT PARRY robert steele ROBERTS rof. Mohssen Massarrat ROLAND Roland San Juan blog ROMANIA PROTESTS ROMANIAN Ron Aledo RON PAUL Ron Paul Institute rothschild RT Rudolph Giuliani RUDY GIULIANI RUSSIA Russia feed RUSSIA TODAY russiafeed russiagate RUSSIAN Russian Insider Russie politics Russka RUSSOPHILE Ryan Dawson Ryan Gallagher Sahra Wagenknecht Salman Rafi Sheikh sana sanders SANTOS SILVA Sarah Abed SCAHILL SCOTT Scott Humor Sean Adl-Tabatabai SERGEY LAVROV sessions Seth Ferris SETH RICH SHAKDAM Shane Quinn Sharon Tennison Shawn Hamilton SHEIKH sic sic notícias SIMON PARKES Skripal poisoning Smith & Wesson SNOWDEN SNYDER Sophie & Co Soros SOUTH FRONT South Korea SOUTHFRONT Space Daily Spain SPANISH speech GERMAN MP Speer-Williams Sputinik sPUTNICK SPUTNIK STACHNIO Stanislav Petrov State of the Nation STEPHEN KARGANOVIC Stephen Kinzer Stephen Lendman Steve Pieczenik STEVE PIECZENIK: Steve Robertson Steven MacMillan STONE STORM CLOUDS GATHERING StormCloudsGathering.com Strategic Culture STRATTON STRYKER submarino ARA San Juan Sunagawa Syria t T.J. COLES TAKEHON TALIANO TASS TED RALL TEREHOV the The American Insider The Anti-Media the coming storm The deeper state The Duran THE INTERCEPT THE SAKER the true activist THERAPEOFJUSTICE Thierry Meyssan Third Presidential Debate Tillerson tom dispatch TOM ELEY Tom Engelhardt Tom Feeley TOM JOAD TomDispatch TOMGRAM Tony Cartalucci trees True Activist TrueActivist.com trump TSUKANOVA TTIP TURKEY Turkish TYLER DURDEN Udo Ulfkotte Ukrainian Deserter Union of Concerned Scientists US HEGEMO US NATO War Agenda USA USA ELECTION USA ELECTIONS USA Hegemony USA USE OF CHEMICAL WEAPONS VALDAI Valentin Vasilescu Van AUKEN Vanessa Beeley VASILESCU Vault 7 Venezuela Veteran Intelligence Professionals for Sanity VETERANS TODAY VETERNAS TODAY Victory Day video VIDEO. videos VIETNAM VETERANS Viktor Mikhin VITALY CHURKIN VITOR LIMA VÍTOR LIMA Vladimir Chizhov Vladimir Safronkov Vladimir Terehov VLTCHEK VT Waking Times WANTA war Washingtons blog WAYNE MADSEN WENDY WOLFSON – KEN LEVY WESTBERG Westmoreland wheel of misfortune WHITEHEAD Whitney Webb WIKILEAKS Wikispooks William Blum WOODS world beyond war world cup 2018 XI JIMPING Xi Jinping Yameen Khan Yanis Varoufakis YEMEN YOUNG HERO Youssef A. Khaddour ZAKHAROVA ZÉ GERALDO ZEROHEDGE ZUESSE