PREVIOUS FREE PAGES BLOG

PREVIOUS FREE PAGES BLOG
DIPLOMATIC FREE PAGES - click image

MANLIO

PISA BOOK FESTIVAL

Wednesday, November 28, 2018

TUR -- Manlio Dinucci -- Jens Stoltenberg’in nükleer yalanları

Jens Stoltenberg’in nükleer yalanları
yazan Manlio Dinucci

«Un pericolo i missili russi  Così Mosca punta a dividere l’America dall’Europa»


« Rus füzeleri tehlike arz etmektedir »: bu alarm, Rusya ile zaten kor halinde olan gerilime benzin döken Azak Denizi « olayı »ndan üç gün önce, *Corriere della Sera’da Maurizio Caprara tarafından gerçekleştirilen bir mülakatta, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg tarafından verilmiştir [1]. Mülakatın başında « Avrupa’da yeni füze yok. Ama Rus füzeleri ise evet var » diye iki olguyu gizleyerek kısaca ilan ediyor Stoltenberg.

İlk olarak: ABD, Mart 2020’den itibaren, İtalya, Almanya, Belçika, Hollanda (halen B-61 nükleer bombalarının konuşlandırıldığı yerler) ve muhtemelen de başka Avrupa ülkelerinde, özellikle Rusya’ya karşı bir işlev üstlenmek üzere cephaneliğindeki ilk hassas güdümlü nükleer bomba olan B61-12 konuşlandırılmaya başlanacaktır. Yeni bomba, ilk vuruşta komuta merkezi sığınaklarını yok etmek üzere, yeraltında patlayabilmesi için nüfuz edici yeteneğe sahiptir. Eğer Rusya, Meksika’ya kendi topraklarını hedef alan nükleer bombalar konuşlandırsaydı, acaba ABD buna nasıl tepki gösterirdi? Nükleer silahların konuşlandırılması için ABD’nin hizmetine pilotlar ve uçaklar sunarak, nükleer silahların yayılmasının önlenmesi anlaşmasını ihlal eden İtalya ve diğer ülkeler gibi, Avrupa da, Rusya ile olasılığı giderek artan bir çatışma durumunda ön cephede olması dolayısıyla daha çok risk altındadır.

İkinci olarak: 2016 yılında ABD tarafından Romanya’ya yeni bir füze sistemi yerleştirildi ve onun bir benzeri de Polonya’ya konuşlandırılma aşamasındadır. Aynı füze sistemi, U.S. Navy tarafından İspanyanın Rota limanında üslenmiş ve Rus topraklarının sınırında, Karadeniz ve Baltık Denizi’nde seyreden dört savaş gemisinde de konuşludur. Gemiler gibi kara tesisleri de Mk 41 Loockhed Martin dikey füze rampalarına sahiptir ki bunlar bizzat üreticinin kendi ifadesiyle « balistik füzelere karşı savunma amaçlı SM-3 ya da kara hedeflerine yönelik taarruz amaçlı uzun menzilli Tomahawk olmak üzere, her türlü göreve uygun füzeler » fırlatabilmektedir. Tomahawk’lara aynı zamanda nükleer başlık da takılabilmektedir. Rus topraklarına yaslanan fırlatma rampalarında gerçekte hangi füzelerin bulunduğunu kontrol etme imkanı olmayan Moskova, karada üslü kısa ve orta menzilli füzelerin konuşlandırılmasını yasaklayan İNF anlaşmasını ihlaliyle taarruz amaçlı nükleer silahların da yer aldığını varsaymaktadır.

Stoltenberg ise aksine Rusya’yı İNF anlaşmasını ihlal etmekle suçlamakta ve uyarıda bulunmaktadır: « Anlaşmaların ihlal edilmesinin cezasız bırakılmasını kabul edemeyiz ».
2014 yılında Obama yönetimi, en ufak bir kanıt sunmaksızın Rusya’yı anlaşma tarafından yasaklanan kategorideki bir seyir füzesinin (SSC-8) denemesini yapmakla suçlamış ve « ABD’nin karada konuşlu füzelerin Avrupa’ya yerleştirilmesini değerlendirmekte » olduğunu, bir başka deyişle İNF anlaşmasını terk edeceğini duyurmuştu. NATO’daki müttefikleri tarafından desteklenen plan, Trump yönetimince onaylandı: Kongre, 2018 mali yılı içerisinde, karadan karayolunda seyreden bir hareketli platformdan fırlatılan bir seyir füzesine yönelik araştırma ve geliştirme programının finansmanına onay verdi. ABD tarafından Avrupa’da 80’li yıllarda konuşlandırılan ve İNF anlaşmasıyla yasaklanan Euromissile tipi nükleer füzeler, Rusya’yı vurabilecek durumdayken, Rusya’da konuşlandırılan benzer nükleer füzeler ABD’yi değil ama sadece Avrupa’yı vurabilecek yetenektedir. Stoltenberg bizzat kendi ifadesiyle Rusya’nın kendi topraklarında konuşlandırdığı iddia edilen SSC-8’lere göndermede bulunarak, onların « ABD hariç Avrupa’nın büyük bölümüne ulaşma yeteneğine sahip olduğunu » beyan etmektedir. İşte ABD, Avrupa’yı böyle « savunmaktadır ».

Son olarak Stoltenberg’in, « çok tehlikeli sınırlı nükleer çatışma düşüncesi »ni Rusya’ya isnat ederek uyaran ifadesi ise gülünçtür: « Tüm nükleer silahlar tehlikelidir, ama kullanımları için eşikleri düşürülebilenler özellikle tehlikelidir ». Avrupa’da konuşlandırılmak üzere olan B61-12’ler için ABD’li askeri uzmanlar ve biliminsanları tamamen aynı uyarıda bulunmaktadırlar: « Daha düşük güçte ve hassasiyetteki nükleer silahlar, bunların kullanılmaya kalkışılması hatta misilleme yerine ilk vuruşta kullanılması olasılığını arttırmaktadır ».

Corriere della Sera neden gidip onlarla mülakat yapmıyor?


*Corriere della Sera 1876 yılında Milano’da kurulan eski bir İtalyan gazetesidir. RCS MediaGroup tarafından yayınlanan gazete, dağıtım ve okuyucu sayısı itibariyle İtalya’nın birinci gazetesidir.

Çeviri 
Osman Soysal
Il Manifesto (İtalya)
             
[1] «Un pericolo i missili russi. Così Mosca punta a dividere l’America dall’Europa», Maurizio Caprara, Corriere della Sera, 18 novembre 2018.

NO WAR NO NATO
https://www.pandoratv.it/category/opinioni/manlio-dinucci-opinioni/
Manlio Dinucci


Coğrafyacı ve jeo-politikçi. Yayınlanan son eserleri:  Laboratorio di geografia, Zanichelli 2014 ; Diario di viaggio, Zanichelli 2017 ; L’arte della guerra / Annali della strategia Usa/Nato 1990-2016, Zambon 2016, Guerra Nucleare. Il Giorno Prima 2017; Diario di guerra Asterios Editores 2018.

No comments:

Post a Comment


Imagem

PT -- VLADIMIR PUTIN na Sessão plenária do Fórum Económico Oriental

Excertos da transcrição da sessão plenária do Fórum Económico Oriental
Pigeon's comment: I'm very lucky to have the chance to meet my leader
 ...


ÍNDICE


“Copyright Zambon Editore”

PORTUGUÊS

GUERRA NUCLEAR: O DIA ANTERIOR

De Hiroshima até hoje: Quem e como nos conduzem à catástrofe

ÍNDICE

THE PUTIN INTERVIEWS


The Putin Interviews
by Oliver Stone (
FULL VIDEOS) EN/RU/SP/FR/IT/CH


http://tributetoapresident.blogspot.com/2018/07/the-putin-interviews-by-oliver-stone.html


FOX NEWS

TRIBUTE TO A PRESIDENT


NA PRMEIRA PESSOA

Um auto retrato surpreendentemente sincero do Presidente da Rússia, Vladimir Putin

CONTEÚDO

Prefácio

Personagens Principais em 'Na Primeira Pessoa'

Parte Um: O Filho

Parte Dois: O Estudante

Parte Três: O Estudante Universitário

Parte Quatro: O Jovem especialista

Parte Cinco: O Espia

Parte Seis: O Democrata

Parte Sete: O Burocrata

Parte Oito: O Homem de Família

Parte Nove: O Político

Apêndice: A Rússia na Viragem do Milénio


MANLIO DINUCCI -- NO WAR NO NATO

putin

Açores


Subtitled in EN/PT

Click upon the small wheel at the right side of the video and choose your language.


URGENT IMPORTANT -- FINANCIAL ASSISTANCE NEEDED FOR A YOUNG BOY 14 Y OLD WITH BRAIN CANCER

Dear Friends,

I have never asked any money/donations for myself in my blogs (400) but this is an exceptional emergency. Please help the best you can to assist Isabelle, our French Coordinator, to alleviate as much as possible her step son's health condition.You can donate through Kees De Graaff

Type your recurring amount here:


PayPal


The email address connected with Kees Paypal account is keesdegraaff@gmail.com

Many thanks from the heart to all of you.PUTIN FRENCH2017 FSB Meeting - RO from Roberto Petitpas on Vimeo.

BOTH VIDEOS AVAILABLE IN ENGLISH,FRENCH, ROMANIAN, PORTUGUESE

PRESIDENT

Labels

“Full Spectrum Dominance” 21st Century Wire 4 Novembre 7 APRIL 70 GODINA NATO-a: KONTINUIRANI RAT 9/11 911 A Arte da Guerra A BRAMERTON A GUERRA NUCLEAR A new kind of Tiranny A. Orlov A.C. Abayomi Azikiwe ABIZAID ABOGADOS ABOGADOS PROGRESISTAS DE ESPAÑA Abu Bakr al Baghdadi Acción secreta activism Adam GArrie ADL Afghanistan Africa Ajamu Baraka AL-ASSAD AL-HUSAINI Alberto Bradanini Aleksandar PAVIC Alemanha ALENA alex gorka Alex Lantier Alexander Azadgan ALEXANDER COCKBURN ALEXANDER DUGIN ALEXANDER KUZNETSOV Alexandra Bruce Alexandre Artamonov Alexandre Cazes ALEXIS Alfred McCoy ALLARME PER LA CRESCENTE TENSIONE INTERNAZIONALE Allies Ambasciatore della Lettonia AMBASSADRICE DE LETONNIE Ambrose Evans-Pritchard AMLO an Greenhalgh Ana de Sousa Dias ANA SOUSA DIAS ANASTASOV Anatol Lieven Andre Vltchek ANDREI AKULOV Andrew Griffin Andrew Korybko Andrew P. Napolitano Andrey Afanasyev animals Ann Diener Ann Wright Anna Hunt ANNA KURBATOVA Anna Von Reitz Anne Speckhard Ph. D. Anne Speckhard PH. D ANONYMOUS PATRIOTS Anti-Media News Desk António Guterres Antony C. Black ap APEC APRIL 7 Arab NATO aRABIC Arabische NAVO ARAM MIRZAEI Argentina Ariel Noyola Rodríguez ARJUN WALIA ARMENIAN arrested Asaf Durakovic Asia Asma Assad ASMOLOV ASSANGE assassination Atomic Bombs Australia AUTOPSY Avelino Rodrigues AVNERY B61-12 BAKER balfour BAN ALL NUCLEAR WEAPONS bankers BAOFU barcelona Barrett Brown Bashar al-Assad Basi americane Baxter Dmitry BECKER Before it's News BEGLEY Belshmare BERGER BILDERBERG 2019 BILL GATES BILL SARDI Binoy Kampmark Bio-chemical Warfare BOGDANOV books about war Brazilian BRENNAN Brexit BRIAN CLOUGHLEY briefing Bruce Cagnon Bruce Gagnon BULGARIAN Bush family BUTLER By Jack Heart & Orage By Prof Michel Chossudovsky CABRAS Caitlin Johnstone CAMP DARBY cancer capitalismo CAPÍTULO 10 CAPÍTULO 11 CAPÍTULO 8 CAPÍTULO 9 CAPÍTULO SETE Captagon Carey Wedler Carla Stea CAROL ADL CARTA ABERTA CARTALUCCI Casques Blancs CASTELLANO CATALUNHA Catherine Austin Fitts CATHY O'BRIEN cats cavaquismo CEI 70 DE ANI AI NATO: DIN RAZBOI ÎN RAZBOI CFO of Huawei CHAPTER TEN Chelsea Manning CHEMICAL WEAPONS CHEMICHAL WEAPONS Chi sono gli incendiari di petroliere CHIESA CHINA Chine CHINESE Choice and Truth Chossudovsky Chris Cole CHRIS HEDGES Christchurch Christopher Black CIA CIMEIRA DE VARSÓVIA CINA civilian repression Claire Bernish Clima CLIMATE CHANGE clinton CNN Collective Evolution colonialismo coloured revolutions. elections meddling Comitato No Guerra No Nato COMUNICATO/APPELLO Comunidad Saker Latinoamérica Condolences from the President of the Russian Federation CONVEGNO INTERNAZIONALE CONVEGNO INTERNAZIONALE PER IL 70° DELLA NATO CONVENÇÃO INTERNACIONAL DO 70º ANIVERSÁRIO DA NATO CONVENȚIA INTERNAȚIONALĂ PENTRU A 70-A ANIVERSARE A NATO-ULUI CONVERSATIONS WITH PUTIN COOK coordinamento COREIA DO NORTE Corey Feldman cost of war COUNTER PUNCH counterpunch Covert Action Craig McKee Craig Murray Crimes against Humanity crise dos refugiados CROATIAN CUNNINGHAM CURENT CONCERNS CURRENT CONCERNS CZECH DAMAS Damasco Daniel Ellsberg Daniel Lazare Daniel McCARTHY Daniele Ganser DANISH DANSK Darius Shahtahmasebi DARK JOURNALIST DARK JOURNALISTt DAVE WEBB DAVID HOROVITZ David Krieger David Krieger. Martin Luther King David Lemire David STERN David Swanson DAVIDSWANSON Deal of Century DEAN Dean Henderson Declaração de Florença Declaration of Florence Deena Stryker Deep State Defense Pact Denali dependência Der Krieg gegen Jugoslawien desigualdades Desinformação Mediática Deutsch Devin Nunes Dichiarazione di Firenze Die Kunst des Krieges DINNUCI DINUCCI DIPLOMACY DISCOURS À l'ASSEMBLÉE FÉDÉRALE discurso de Walid Al-Moualem Dmisa Malaroat DMITRIY SEDOV Dmitry Minin DMITRY ORLOV DOCUMENTARY AND DRAMATIC FILMS ON NUCLEAR WEAPONS Dollar Domenico Losurdo DOMÍNIO DA UNIVERSALIDADE Donald Trump doni DONINEWS Dr. Kevin Barrett Dublin DUFF DUGIN e-commerce economia ECONOMICS Économie mondiale Ed Dames EDITOR'S CHOICE EDWARD SNOWDEN EINLADUNG ZUR INTERNATIONALEN KONFERENZ ZUM 70-JÄHRIGEN JUBILÄUM DER NATO El Periodico ELECTION Eliason ELISABETE LUIS FIALHO Eliseo Bertolasi Embaixatiz da Leónia Embajadora de Letonia EMBASSY OF ECUADOR EMMONS EN -- INVITATION TO THE INTERNATIONAL CONVENTION FOR THE 70TH ANNIVERSARY OF NATO END FACTORY FARMING endgahl energia solar ENGDAHL English entrevista Environnement Erdogan Eric S. Margolis Eric Zuesse ERKLÄRUNG VON FLORENZ ESCOBAR Español estado estado-nação EU EUA Europa EUROPE Eva Bartlett Evan at Fight for the Future Evgeny Baranov Expulsion of Russian Diplomats Over Skripal Case F-35 F. William Engdahl facebook fake news Fake News Awards Fallujah FALTA DE IMPARCIALIDADE FANG Farage farewell address FARSI Fattima Mahdi FBI FEDERICO PIERACCINI Felicity Arbuthnot FERRIS Field McConnell finance Finian Cunningham Finnian Cunningham FINNISH FIRENZE First International Conference Against US/NATO Foreign Military bases FIRST PERSON FLUORIDATION FMI Follhas FORBIDDEN KNOWLEDGE TV forbidden nowledge FÓRUM ECONÓMICO ORIENTAL Foster Gamble four horsemen FR -- LES 70 ANS DE L'OTAN: DE GUERRE EN GUERRE Fr. Andrew Phillips FRANÇA FRANÇAIS FRANCESCA CHAMBERS FRANCESCO CAPPELLO Francesco Colafemmina FREE AHED TAMINI FREE Julian Assange FREE PAGES FREE PDF Freeman FRENCH FRISK FULFORD FULL SPECTRUM DOMINANCE Fuller G-20 G20 G20 SUMMIT Galima Galiullina Galima Galiullina GALLAGHER Gareth Porter GARY NORTH Gás natural Gaza General Flynn genocide geopolítica George Gallanis George Szamuely GERMAN German. Manlio Dinucci GERMANOS GHOUTA Ghouta Oriental Gilad Atzmon Gilbert Doctorow Giulietto Chiesa Gladio Glen Greenwald Glenn Greenwald Global Economy GLOBAL RESEARCH GLOBAL RESEARCH NEWS HOUR global warming globalização GMO GMO's REVEALED GMOS Gold google GORBACIOV AL CONVEGNO DI FIRENZE SULLA NATO GORDON GORDON DUFF GOUTHA Graham E. Fuller Graham Vanbergen GRAZIA TANTA GREEK GREENHALGH GREENWALD Greg Hunter Gregory Copley GRETA THUNBERG GRETE MAUTNER GRUPO BILDERBERG Guerra alla Jugoslavia guerra comeercial GUERRA NUCLEAR GUERRA NUCLEARE Guest Contributions GUEST CONTRIBUTORS GUNNAR GUTERRES HAARP HAGOPIAN Hakan Karakurt health HEGEMONIA USA HELLENIC Herbert McMaster HERMAN HERNÂNI CARVALHO hill HILLARY CLINTON HIROSHIMA História History hollywood HONG KONG http://www.independent.co.uk/ http://www.northcrane.com/ http://www.salem-news.com/ http://yournewswire.com/ HUAWEI HUDON HUDSON HURRICANE Ian Greenhalgh Ian Shilling ideeCondividi impeachment INAUGURATION INBJUDAN TILL EN INTERNATIONELL KONFERENS INFÖR NATO´S 70-ÅRSDAG INCÊNDIOS INDEPENDÊNCIA Índia INF TREATY Inform Clear House Intelligence INTERNATIONAL CONFERENCE IN FLORENCE INTERNATIONAL CONFERENCE IN FLORENCE Italy INTERNATIONAL CONVENTION FOR THE 70TH ANNIVERSARY OF NATO INTERNATIONAL CONVENTION FOR THE 70TH ANNIVERSARY OF NATO INTERNATIONALE KONGRES FOR 70 ÅRS DAGEN FOR NATO’S OPRETTELSE INTERNATIONATIONAL CONFERENCE Internet INVITACIÓN PARA LA CONVENCIÓN INTERNACIONAL DEL 70º ANIVERSARIO DE LA NATO INVITATION À LA CONVENTION INTERNATIONALE POUR LE 70ème ANNIVERSAIRE DE L'OTAN/NATO INVITO IODINE IRAN Irão Iraq war Iraque IRRAN Isaac Davis ISIS Israel Israeli mass murder IT -- Manlio Dinucci -- L'arte della guerra -- Le 70 candeline (esplosive) della Nato IT – Manlio Dinucci – L’arte della guerra -- Hong Kong Itália ITALIAN ITALIANO Italy ITULAIN Ivan Blot JACQUES CHIRAC Jacques Sapir Jacy Reese JALIFE-RAHME JAMES James A. Lucas James Angleton James Comey JAMES CORBETT JAMES GEORGE JATRAS James ONeil JAMES PETRAS JAMES RISEN Jane Grey Japan JAPANESE Japão Jay Greenberg Jean Perier Jean Périer Jean-Claude Paye Jean-Luc Melenchon JEFF SESSIONS JEFFREY EPSTEIN JEFFREY SMITH JEFFREY ST. CLAIR JEFFREY ST. CLAIR - ALEXANDER COCKBURN Jews JEZEBEL JFK JILL STEIN Jim W. Dean Jimmy Carter Joachim Hagopian Joan Roelofs Johan McCain John Bolton john McCain JOHN PILGER John Podesta John W. Whitehead JONAS E. ALEXIS Jonas E. Alexis. VETERANS TODAY Jonathan Marshall JONES Jordânia JOSÉ GOULÃO Joseph Thomas jubilados Jugoslávia JULIAN ASSANGE JULIAN ROSE Justin Raimondo KADI Kadir A. Mohmand Kadyrov kalee brown Karen Kwiatkowski Karine Bechet-Golovko KATEHON KATHEON Katherine Frisk Ken O’Keefe Kenneth P. VOGEL Kerch Strait kerry KERRY BOLTON Kerry Cassidy Kerry Picket Kevin Barret. VT Khashoggi Kim Petersen KIMBERLEY KINZER KIRYANOV KOENIG Konstantin Asmolov KORYBKO KORZUN KREMLIN LIST Krum Velkov KURDS l'arte de la guerra L'arte della guerra L’arte della guerra L’incendie de la cathédrale Notre-Dame La corsa al dominio dello Spazio La course à la domination de l’Espace Larry Chin Larry Romanoff Latvian Ambassador Lauréat du Club de Periodistas de México Laurent Gerra lavr LAVROV LAW AND JUSTICE Le Monde LE PARISIEN Le Saker Francophone LENDMAN LESIN Líbano Líbia LIBRI CONTRO LA GUERRA LIBRO APERTO Lionel Shriver Livorno LOFGREN LVOV MACMILLAN macron Maidan Makia Freeman MANAGEMENT MANLIO Manlio Dinucci Manlio Dinucci - Manuel Ochsenreiter Mar del Plata Marco Cassiano MARCUS WEISGERBER MARGARET KIMBERLEY Margarita Simonyan Margherita Furlan MARIA BUTINA MARIA BUTINA FUND MARIA ZAKHAROVA Mark Citadel Mark Taliano Markus Frohnmaier Martin Berger Martin Hurkes Martin Luther King MARUSEK MARY BETH SULLIVAN Matt Agorist Matt Peppe MATTEO rRENZI MATTHEW COLE MATTHEW JAMISON May McCain MCLAUGHLIN Media Disinformation Meetings of NATO Ministers of Defence MEGYN KELLY MÉLENCHON MELKULANGARA BHADRAKUMAR memo Memorial day Meng Wanzhou MERCOURIS MEU COMENTÁRIO MEXICO MEYSSAN MIC - MILITARY INDUSTRIAL COMPLEX MICHAEL AVERKO Michael Brenner Michael Hudson MICHAEL JABARA CARLEY Michael S. Rozeff Michael T. Klare MICHEL CHOSSUDOVSKY Michel Raimbaud Middle East MIG video mike harris Mike Pence Mike Pompeo Mike Whitney Militarization and WMD militarized budget MINA Mint Press News MintPressNews MIRANDA Misión Verdad MISSEIS NUCLEARES NA EUROPA missiles nucleaires en Europe MKULTRA Mohamed Mokhtar Qandiel MOHMAND Montenegro MOON OF ALABAMA moonofalabama MORENA MOST DAMAGING WIKILEAKS Mouna Alno-Nakhal NA PRIMEIRA PESSOA nacionalismo NAFTA Nagasaki NÃO À GUERRA NÃO À NATO national archives NATIONAL SECURITY ARCHIVE National Security Strategy NATO NATO & NUKES NATO Araba NATO EXIT NATO GENNEM 70 ÅR: VEDVARENDE KRIG NATO Trident Juncture 2018 Nazis NED NEDERLANDS NEIL KEENAN NEO neoliberalismo NEW VIDEO New World Order New York Times NEWS DESK Nicholas Nicholaides Nick Turse NIKANDROV nikki haley Nile Bowie NISSANI NO WAR NO NATO Noam Chomsky NOR NORMAN SOLOMON NORSK NORTH KOREA NORWEGIAN NOVOROSSIA novorussia NSA BUILDINGS nuclear Nuclear arsenal NUCLEAR MISSILES AGAINST USA NUCLEAR MISSILES IN EUROPE NUCLEAR WAR NUCLEAR WEAPONS IN SPACE NUKES Nuremberg NYTIMES obama obamas Observatório da Guerra e do Militarismo Obstruction of Justice Oil Oliver Stone Olivier Renault ONU OPEN LETTER ORLOV OSCAR FORTIN Osservatorio sulla presenza USA in Italia ouro OWoN Team Palestina PALESTINE Palestinians PANDORA TV PARRY Patrick Iber Patrick J. Buchanan Patrick Martin PAUL CRAIG ROBERTS Paul Fitzgerald Paul R. PILLAR Paul Street PAYE Paz PCR peace Pedro Bustamante pedrógão grande PEPE ESCOBAR PERSIAN Peter Dale Scot Peter Dale Scott Peter Koenig PETER KORZUN Petition PETRAS Petrodollar Ph.D Phil Butler PICCARD Pierre Farge PILGER Pisa Book Festival PISKORSKI Plenary session of the Eastern Economic Forum PODESTA Police State & Civil Rights POLISH POLSKI Pompeo Pope Francis Porte-parole du Comitato No Guerra No Nato Portugal PORTUGUÊS PORTUGUESE Poutine POZVÁNKA NA MEDZINÁRODNÚ KONFERENCIU K PRÍLEŽITOSTI 70. VÝROČIA NATO PRAVDA prc premIo dal Club de Periodistas de México Prémio Internacional de Análise Geoestratégica Premio Internacional de Análisis Geostratégico Premiul Internațional de Analiză Geostrategică preservação ambiental Presidential Address to Federal Assembly Presidential Address to the Federal Assembly PRESTON JAMES Prof Michel Chossudovsky Prof Rodrigue Tremblay Project Veritas projecto Secasol psychological warfare Psycological Warfare PSYOP Público PUERTO RICO PUTIN Putin in Italia Putin’s State of the Union PUTIN/TRUMP Putin/Trump meeting PYOTR ISKENDEROV Queen Elizabeth racism Rajan Menon RAND CORPORATION Raphaël Meyssan rebecca gordon Rede des Präsidenten vor der Bundesversammlung Redmayne-Titley Relatório do 2º Trimestre RELAX remote viewing Rep. Ron Paul réseau Réseau International Réseau Voltaire Réseau Voltaire: Resources Warfare Rete Civica Livornese Contro la Nuova Normalità della Guerra Revue Défense Nationale Ricardo Vaz RICHARD DOLAN Richard Galustian Richard Labévière Richard Spencer Rick Sterling Rob Slane Rob Urie Robert Bridge Robert F. Kennedy Jr Robert J. Burrowes Robert J. O’Dowd Robert Maginnis Robert Mueller Robert O’Dowd ROBERT PARRY robert steele ROBERTS rof. Mohssen Massarrat ROLAND Roland San Juan blog ROMANIA PROTESTS ROMANIAN ROMÎNA Ron Aledo RON PAUL Ron Paul Institute Ron Unz rothschild RT Rudolph Giuliani RUDY GIULIANI RUSSIA Russia feed RUSSIA TODAY russiafeed russiagate RUSSIAN Russian Insider RUSSIAN OLIGHARCHS Russie politics Russka RUSSOPHILE Ryan Dawson Ryan Gallagher Sahra Wagenknecht SALÁRIO Salman Rafi Sheikh sana SANÇÕES sanders SANTOS SILVA Sarah Abed SCAHILL SCOTT Scott Humor Sea of Azov Sean Adl-Tabatabai SERBIAN SERGEY LAVROV Sessão Plenária do Fórum Económico Internacional de São Petersburgo sessions Seth Ferris SETH RICH SHAKDAM Shane Quinn Sharon Tennison Shawn Hamilton SHEIKH sic sic notícias SIMON PARKES Síria Skripal poisoning SLOVAK SLOVENIAN SLOVENSKÝ Smith & Wesson SNOWDEN SNYDER soberania Sophie & Co Søren Korsgaard Soros SOUS NOS YEUX SOUTH FRONT South Korea SOUTHFRONT SP -- Manlio Dinucci -- «EL ARTE DE LA GUERRA»‎ La estrategia del caos dirigido Space Daily Spain SPANISH speech GERMAN MP SPEECH TO FEDERAL ASSEMBLY Speer-Williams Sputinik sPUTNICK SPUTNIK SPY STACHNIO Stalin Stanislav Petrov State of the Nation STEPHEN KARGANOVIC Stephen Kinzer Stephen Lendman Steve Pieczenik STEVE PIECZENIK: Steve Robertson Steven MacMillan STONE STORM CLOUDS GATHERING StormCloudsGathering.com Strategic Culture STRATTON STRYKER submarino ARA San Juan SUMMIT Sunagawa SUOMI SVENSKA SWEDISH Syria t T.J. COLES TAKEHON TALIANO TASS Tavolo della Pace Val di Cecina TED RALL TEREHOV Terrorismo the The American Insider The Anti-Media the coming storm The deeper state The Duran The Financial Times The Financial Times's Interview with President Putin THE INFINITE WAR THE INTERCEPT THE SAKER the true activist THERAPEOFJUSTICE Thierry Meyssan Thierry Meyssan. Syria Third Presidential Debate Tillerson TNP Treaty tom dispatch TOM ELEY Tom Engelhardt Tom Feeley TOM JOAD TomDispatch TOMGRAM Tony Cartalucci torna il Trattato di Nanchino torture TRADE WAR TRUCE TRE LIBRI CONTRO LA GUERRA trees True Activist TrueActivist.com trump TSUKANOVA TTIP Tukish Tulsi Gabbard TUR TURCHIA TURKEY Turkish TURQUIA Turquish Twitter TYLER DURDEN Udo Ulfkotte UE UITNODIGING VOOR HET INTERNATIONALE CONGRES VANWEGE HET 70e JUBILEUM VAN DE NAVO UK Ukraine Ukraine provocation Ukrainian Deserter Ukrainian Provocatian Un Mondo senza guerre UNIÃO EUROPEIA Union of Concerned Scientists UNITED BASES OF AMERICA UNRISTRECTED WARFARE US bases in Greece US ELECTIONS US HEGEMO US HEGEMONY US imperialism US NATO War US NATO War Agenda USA USA bases in Greece USA ELECTION USA ELECTIONS USA Hegemony USA USE OF CHEMICAL WEAPONS USA/NATO Bases VALDAI Valentin Vasilescu Van AUKEN Vanessa Beeley VASILESCU Vault 7 Venezuela Veteran Intelligence Professionals for Sanity VETERANS VETERANS TODAY VETERNAS TODAY Victory Day video video interview VIDEO. videos VIETNAM VETERANS Viktor Mikhin VITALY CHURKIN VITOR LIMA VÍTOR LIMA Vladimir Chizhov VLADIMIR KOZIN VLADIMIR PUTIN Vladimir Safronkov Vladimir Terehov VLTCHEK VT Waking Times WANTA war Warsaw Washingtons blog WAYNE MADSEN WENDY WOLFSON – KEN LEVY WESTBERG Westmoreland wheel of misfortune WHITEHEAD Whitney Webb WIKILEAKS Wikispooks William Blum WILPF Wladimir Putin WOODS world beyond war world cup 2018 XI JIMPING Xi Jinping Yameen Khan Yanis Varoufakis YEMEN YOUNG HERO Youssef A. Khaddour Yuan Yugoslavia ZAKHAROVA ZÉ GERALDO ZEROHEDGE ZUESSE ПРИГЛАШЕНИЕ НА МЕЖДУНАРОДНУЮ КОНВЕНЦИЮ ПОСВЯЩЕННУЮ 70й ГОДОВЩИНЕ ОБРАЗОВАНИЯ НАТО СРПСКИ 国际会议邀请 北约成立70周年纪念日 简体中文